Sevgili Üniversite Adayları

Uzun, zorlu ve yorucu bir sürecin sonunda geleceğinizi belirleyecek olan mesleğinizi seçme ve bu meslek eğitimini hangi üniversitede almak istediğinize karar verme aşamasındasınız. Bu kararı verirken seçeceğiniz bölümün eğitim programı, sahip olduğu akademik kadrosu ve mezuniyet sonrası sunduğu fırsatlar hakkında bilgi sahibi olmak en doğal hakkınızdır.

2000 yılında öğrenci almaya başlayan bölümümüz 5 profesör, 8 doçent, 5 yardımcı doçent, 2 öğretim görevlisi ve 4 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadroya sahiptir. Bölümümüz gerek uluslararası indeksli dergilerde yaptığı yayınlarla gerekse eğitim analyışı ve uyguladığı programıyla ülkemizin önde gelen matematik bölümleri arasında yer almaktadır.

Dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hazırladığımız programımızı tamamlayan öğrenciler, matematik diplomasının yanında Matematiksel Finans Sertifikası veya Kriptografi Sertifikası almaya da hak kazanabilirler. Ayrıca programımızda bulunan bilgisayar derslerini alan öğrencilerimiz mezuniyet sonrasında Finans Kuruluşlarında, İletişim Firmalarında, Bilgisayar Endüstrisinde,  Eğitim Kurumlarında, Bankacılık-Sigortacılık alanlarında, Borsada, Kamu Planlama Bölümlerinde, Kamu ve Özel Şirketlerin Ar-Ge Bölümlerinde, Güvenlik Şirketleri ve benzeri birçok kurum, kuruluş ve şirkette çalışma olanağına sahip olmaktadırlar.

Geleceğiniz için en doğru tercihi yapacağınıza inanıyor ve bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyoruz.

Bölümümüz ile ilgili daha fazla bilgiye soldaki menüden ulaşabilirsiniz.

Matematik Bölümü